Produkt dnia
Nóż sierpak 1 ostrze
Nóż sierpak 1 ostrze
21,00 zł 17,07 zł
szt.
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 14,4 V li-ion
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 14,4 V li-ion
259,00 zł 210,57 zł
szt.
Sekator ogrodowy
Sekator ogrodowy
15,50 zł 12,60 zł
szt.
 Łopatka stalowa wąska mini 320/55 mm
Łopatka stalowa wąska mini 320/55 mm
10,50 zł 8,54 zł
szt.
Motyka stalowa mini 300 mm
Motyka stalowa mini 300 mm
16,40 zł 13,33 zł
szt.
 Mieszarka 1600 W
Mieszarka 1600 W
619,00 zł 503,25 zł
szt.
Pompa do wody brudnej
Pompa do wody brudnej
245,00 zł 199,19 zł
szt.
Nożyce do trawy 7,2V
Nożyce do trawy 7,2V
179,00 zł 145,53 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak przygotować ściany do malowania? Kilka porad przydatnych przy każdym remoncie!

0

Niemal podczas każdego remontu domu czy mieszkania będziesz musiał zmierzyć się z malowaniem ścian. Niedoświadczeni mogą uznać, że przygotowanie jednego pomieszczenia zajmie zaledwie kilka godzin. Niestety, pokoje są zwykle większe niż schowki na szczotki więc, to jak przygotować ściany do malowania zajmie ci zdecydowanie więcej czasu. Ponadto nie samym malowaniem człowiek żyje. Przygotowanie gruntu na farbę to także kilka dłuższych chwil. Nie przedłużając, przechodzimy do konkretów. Oto kilka punktów, które pomogą ci w uporaniu się z tym zadaniem.

Jak przygotować ściany do malowania? Zbierz potrzebne narzędzia!

Przygotowanie odpowiedniego sprzętu zdecydowanie skróci czas twojej pracy. Przede wszystkim będziesz potrzebować kilku pędzli i wałka malarskiego. Nie obejdzie się bez kija teleskopowego. Niezbędna jest folia malarska lub budowlana. Będzie przydatna przy zakrywaniu mebli, podłogi i okien przed zabłąkanymi kroplami farby. Warto mieć ze sobą szpachelkę, którą uzupełnisz braki i pęknięcia w tynku. Ważna jest także kuweta, dobry rozpuszczalnik oraz woda. Bardzo ważny będzie także papier ścierny do podszlifowania ścian no i wreszcie grunt i kluczowa w tym wszystkim farba. Ponadto miej przy sobie młotek, nożyk do tapet i taśmę maskującą. Bez tego nie przygotujesz ścian do malowania. W razie potrzeby użyć odrobiny szpachli naprawczej i wypełnij ubytki za pomocą szpachelki malarskiej.

Przygotowanie do malowania - ty, ściany i mnóstwo pracy

Samo przygotowanie ścian do malowania do żmudne zadanie. Powinieneś wysprzątać całe pomieszczenie, dokładnie przykryć meble i podłogę folią. Następnie przejdź do oczyszczania ściany. Jeśli jest na niej tapeta, delikatnie podważ jej koniec i powoli odrywaj kolejne kawałki. Żeby ułatwić sobie to zadanie możesz użyć rozpuszczalnika. Starą powierzchnię będziesz musiał zedrzeć w przypadku farb olejnych. Najłatwiej dokonasz tego za pomocą szlifierki oscylacyjnej. W innych przypadkach wystarczy sprawdzić, czy farba jest dobrze związana z tynkiem. Brak pęknięć i odpadających kawałków z powierzchni będzie oznaczać, że wystarczy użyć wilgotnej szmatki do przetarcia całości. Następnie możesz już zabrać się za gruntowanie. To jak przygotujesz ściany do malowania jest warunkiem dobrze wykonanej pracy. Staraj się każdą czynność wykonywać z odpowiednią dbałością.

Malowanie, malowanie i jeszcze raz malowanie - jedna warstwa to za mało

W reklamach możesz spotkać się z błędnym stwierdzeniem, że do farba kryje już od pierwszego nałożenia. Niestety zwykle to nie jest prawda i będziesz zmuszony do wielokrotnego nakładania kolejnych warstw. Zwykle, zwłaszcza w przypadku jasnych pomieszczeń i farb będzie koniecznie trzykrotne, a czasem nawet czterokrotne malowanie. Wiele także zależy od przygotowania ściany, wyszlifowania poprawek i równego rozłożenia gruntu. Do równomiernego rozprowadzenia kolorów w całym pomieszczeniu niezbędny będzie solidny wałek. Całe zadanie może zająć ci cały dzień, zwłaszcza oczekiwanie na przeschnięcie farby. Dlatego warto przygotować kilka pomieszczeń i po każdej warstwie przechodzić do kolejnego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl